Основна линия
Възможностите за използване на възобновяеми източници обсъждат на форум в Благоевград
6833
България
Възможностите за използване на възобновяеми източници обсъждат на форум в БлагоевградНа форум в Благоевград представители на местната власт и на институции, на бизнеса и индустрията, както и неправителствени организации и граждани обсъждат възможностите за използване на възобновяеми източници.Организирането на форума е част от дългосрочната стратегия на местната администрация за екологично устойчиво бъдеще и подобряване на качеството на живот чрез енергийна ефективност и чиста енергия, посочиха от Общината.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 18 Септември 2025, 13:01 ч.
На форум в Благоевград представители на местната власт и на институции, на бизнеса и индустрията, както и неправителствени организации и граждани обсъждат възможностите за използване на възобновяеми източници. Събитието се провежда в зала „22 септември“ в града. Организирането на форума е част от дългосрочната стратегия на местната администрация за екологично устойчиво бъдеще и подобряване на качеството на живот чрез енергийна ефективност и чиста енергия, посочиха от Общината. Огромни са възможностите на възобновяемите източници за осигуряване на енергийна независимост на нашата икономика. И ако успеем да се възползваме от това, ще позиционираме икономиката си по съвсем различен начин на световния пазар, каза кметът на община Благоевград Методи Байкушев на откриването на форума. Областният управител Георги Динев посочи, че именно чрез такива форуми и с помощта на организаторите и участниците трябва по всякакъв начин да се достигне до всяко кътче на страната. За да може всеки човек да не се страхува от това, че в близост до неговия дом или имот ще започнат да се строят фотоволтаични централи или ветрогенератори, добави той. По думите на Динев всеки трябва да знае, че това е бъдещето и че именно така България ще бъде наравно с останалите европейски страни. Сред разгледаните теми по време на форума са регулациите за възобновяемите енергийни източници (ВЕИ) в България и Европейския съюз, вятърната енергия като липсващото звено в енергийния пъзел, състоянието на пазара на възобновяеми енергийни източници (ВЕИ) в България, както и инвестициите в зелена енергия с регионално значение. Входът е свободен и всеки желаещ може да се включи в дискусиите, които продължават до 17:20 часа в зала „22 септември“ в Благоевград. Целта на форума е да насърчи диалога между институциите, бизнеса и гражданското общество относно ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие. Като съпътстващо събитие, от 17:30 ч. на площад „Георги Измирлиев“ ще се състои Изложение на електромобили, където гражданите и гостите на града ще имат възможност да се запознаят с най-новите модели и технологии в сектора.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Пожар унищожи кабините на комбайн и два товарни автомобила край свиленградското село Райкова могила
|
|
|
Жена на 42 г. е задържана за шофиране с 1,75 промила алкохол край Арчар
|
|
|
Младежкият център в Монтана организира любителски турнир по тенис
|
|
|
Съдът отмени част от решението на Общинския съвет в Димитровград за такса битови отпадъци за 2026 г.
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
6833
ЗАПАЗИ
Пешеходка на 18 години пострада при пътен инцидент снощи на кръстовището на ул.“Кап. Петко Войвода“ и бул. „Княз Ал. Батенберг“ в Казанлък. Това съобщиха от ...